Свято Успенський храм
селище Линовиця
селище Линовиця
Про таїнство Хрещення
У нашому храмі таїнство Хрещення відбувається в усі дні року незалежно від постів і свят, окрім Великої Суботи та Великодня, Різдва та Водохреща , а також Різдвяного та Водохресного святвечорів.
Перед хрещенням проводять огласительні бесіди, в яких розкривають сенс майбутнього таїнства і розповідають основні правила поведінки під час його здійснення.
Усі запитання ви можете поставити за тел.:
Охочим прийняти хрещення
НЕОБХІДНО МАТИ ПРИ СОБІ:
Документи, що засвідчують особу (дорослим - паспорт, дітям - свідоцтво про народження).
Натільний хрест (можна придбати освячений натільний хрест у церковній крамниці при храмі).
Хрестильний комплект (для дорослих і дітей старшого віку необхідна хрестильна сорочка, нове біле простирадло, капці, рушник; для немовлят - хрестильна сорочка, пелюшка або рушник).
Для дітей і немовлят обов'язкова наявність православних хрещених (хрещених батьків) - хрещеного батька і хрещеної матері (якщо немає іншої можливості, припустимо наявність одного хрещеного батька). Хрещені батьки повинні бути людьми віруючими православними (хрещеними в Православній Церкві). Церковна традиція допускає як хрещених однієї дитини осіб, які перебувають між собою в кровній спорідненості (брат і сестра, мати і син, батько і дочка), а також родичів цієї дитини - бабусь, дідусів та ін. Для дорослих хрещених наявність хресних батьків не обов'язкова.
Хрещеними батьками не можуть бути:
представники неправославних християнських конфесій (католики, протестанти), тому що виступають поручителями віри від імені своїх хрещеників і під час здійснення таїнства дають обіцянку виховати хрещеника в православній вірі, зробити його членом Церкви як Тіла Христового.
Інославний християнин зробити цього не може;
особи, які не присутні при здійсненні таїнства, оскільки хресні під час таїнства від імені своїх хрещеників відрікаються від сатани, сповідують вірність Христу, дають Господу обіцянки. Це необхідно робити особисто. Хресні беруть на себе велику відповідальність перед Богом за виховання хрещеників, їм дається під час таїнства велика благодать, вони стають духовними батьками своїх хрещеників і між собою вступають у тісну духовну спорідненість;
подружжя (або наречений і наречена) не можуть бути хрещеними однієї дитини, але можуть бути хрещеними різних дітей одних і тих самих батьків. Це пов'язано з тим, що під час звершення таїнства Хрещення хрещеники вступають у духовну спорідненість, яка вже не дозволяє їм вести подружнє життя;
батьки дитини по плоті (в т. ч. і ті, що усиновили її) не можуть бути хрещеними батьками з тієї ж причини, що і подружжя (або наречений і наречена);
душевнохворі та недієздатні;
особи молодше 16 років, оскільки хресні батьки повинні повною мірою усвідомлювати, яка відповідальність на них лягає;
жінка, яка народила дитину, не може бути нічиєю хрещеною до читання над нею священиком очисних молитов, які зазвичай читаються наприкінці таїнства Хрещення її власної дитини. Це означає, що мама, дитину якої хрестять, не може бути хрещеною іншої дитини на тих самих хрестинах.
Під час звершення таїнства на хрещених батьках має бути натільний хрестик.
В обов'язки хресних батьків входить:
молитися про хрещеника завжди, до своєї смертної години;
піклуватися про часте і регулярне прилучення його Святих Христових Таїн;
навчати його основ православної віри;
знайомити з богослужіннями;
після досягнення дитиною семирічного віку привчати її свідомо сповідувати свої гріхи, молитися, дотримуватися постів тощо.
Дуже добре, якщо хресні батьки беруть діяльну участь і у світському боці життя хрещеника: за необхідності допомагають матеріально, дають поради щодо вибору життєвого шляху, тощо.
Передбачається, що хресні батьки є православними християнами не тільки тому, що їх охрестили в Православній Церкві, а й за своїм способом життя:
регулярно відвідують богослужіння,
сповідуються,
причащаються Святих Христових Таїн,
знайомі з церковним вченням.
Якщо на момент звершення таїнства Хрещення це не так, то після нього їм слід докласти всіх зусиль для вивчення православної віри і входження в церковне життя. Інакше виконання ними своїх обов'язків буде неможливим: нікого не можна навчити того, чого сам не знаєш.
Підготовка до таїнства Хрещення
Особлива підготовка до таїнства Хрещення (піст, сповідь і причастя) для хрещених батьків не обов'язкова, але якщо вони мають таке благочестиве прагнення, то воно тільки вітається.
Відповідальність хресних батьків посилюється, якщо вони стають хрещеними батьками дитини з невоцерковленої сім'ї, - тоді їхня праця з виховання хрещеника послужить і церковному вихованню її батьків, сприятиме воцерковленню всіх членів сім'ї.
Хрещені батьки повинні пам'ятати, що певною мірою вони є відповідальними за гріхи, які чинять їхні хрещеники, тому їм слід вкрай серйозно ставитися до своїх обов'язків.
Очисні молитви читаються над мамами, якщо вже минуло 40 днів від дня народження дитини. Це означає, що хрестити можна дитину будь-якого віку (хоч кількох днів від народження), але мамі до досягнення нею 40 днів не можна брати участь у таїнстві Хрещення та в інших таїнствах Церкви. Очисні молитви будуть прочитані над нею після цього часу, під час здійснення таїнства Хрещення. Очисні молитви читаються тільки над мамами, які є членами Православної Церкви. Інославні мами або мами-нехристиянки, якщо вони згодні, що їхня дитина буде виховуватися православним християнином, чекають закінчення таїнства за огорожею храму.
Усім новохрещеним необхідно причаститися Святих Христових Таїн протягом найближчих 7 днів після таїнства Хрещення.
Для самостійної підготовки до таїнства Хрещення рекомендуємо ознайомитися з такими матеріалами:
Схожі дописи