Божественна літургія у 27-му неділю після п'ятдесятниці

Божественна літургія у 27-му неділю після п'ятдесятниці
Тип богослужіння - Літургія

Богослужіння проводили:
avatar
Отець Антоній
Ієрей настоятель Успенського храму

????БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ У 27-МУ НЕДІЛЮ ПІСЛЯ П'ЯТДЕСЯТНИЦІ????
 
????29 грудня 2024 року, у Свято-Успенському храмі Линовиці, була звершена святкова літургія???? яку провели: ієрей Антоній (Лавринович), диякон Андрій (Павлушенко)
 
????Глас 2-й. Йосифа Обручника, Давида, царя, і Якова, брата Господнього. (перехідне святкування у неділю після Різдва Христового). Прп. іова Манявського (1621). Мчч. 14 000 немовлят, яких Ірод убив у Вифлеємі (І). Прп. Маркела, ігумена обителі «Невсипущих» (485). Прпп. Марка, гробокопача, феофіла та іоана Києво-Печерських, в Ближніх печерах (Хіі). Прп. Фадея, спов. (818).
 
????Ран. - Єв. 5-е, Лк., 113 зач., XXIV, 12 - 35.
????Літ. - неділі після Різдва Христового: Гал., 200 зач., I, 11 -19. Мф., 4 зач., II, 13 - 23.
????Прп: Гал., 213 зач., V, 22 - VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27 - 30 (під зачало).
????Свв. Богоотців: Гал., 200зач., I, 11 - 19. Мф., 4 зач., II, 13 - 23.
 
????На Літургії підносились молитовні прохання до Господа:
 
???? За здоров'я війська України та за Линовчан що знаходяться на передовій та в лавах ЗСУ.
 
???? Про перемогу Українського війська над московським загарбником.
 
Сьогоднішній день у церковному у церковному житті нашої Церкви має назву - Неділя після Різдва Христового. Ця неділя присвячена спогаду про трагічну подію, яке відбулася незабаром після пришестя у світ Спасителя. З Євангелія від Матвія відомо, що цар Ірод , наляканий звісткою про народження Немовляти, яка принесена була йому східними мудрецями – волхвами, вирішив убити у Віфлеємі всіх немовлят чоловічої статі молодше двох років від народження. Безневинні немовлята були побиті, але серед них не виявилося народженого Спасителя, тому що Ангел Господній, з’явившись у сні Йосипу, повелів йому разом з Марією, взявши Новонародженого та бігти в Єгипет. І, як відомо, Святе Сімейство пробуло в Єгипті до тих пір, поки не помер Ірод, і тільки потім повернулося до Палестину.
З’явлення ангелів, поклоніння волхвів, явлення зірки – здавалося б що рід людський, який очікував Спасителя, повинен був у цих знаках побачити пришестя у світ Сина Божого і поклонитися Йому, подібно тому, як поклонилися волхви зі сходу; прийняти Спасителя, а потім , слухаючи його слово, йти за Ним. Але нічого подібного не відбувається, святий апостол Іоан говорить: «весь світ лежить у злі» (1 Ін. 5:19). Саме життя Спасителя є історія гоніння… Навіть коли Він вийшов на Своє суспільне служіння, коли став навчати тому, чому мав. Зустрічна хвиля злоби і заздрості звалилася на Спасителя, і ми знаємо , що життя Його завершилася мученицькі. Силою Божественною Він воскрес, але це було вже не від людей, але від Бога, а люди зробили все для того , щоб умертвити свого Спасителя.
У часі цьогорічного Різдва Христового наша країна переживає важки часи. Навіть у ці світлі святкові дні спадкоємці Ірода проливають кров наших братів та сестер, страждають безвинні люди. Тому наша особлива молитва за Батьківщину, за кожного з тих, хто захищає правду Христову. Ми просимо Господа бути з нами, бути з народом нашим, не прибрати з голів наших Свою невидимою руку, щоб ми відчували дотик до нас Божої благодаті, уникали гріха, пороку і помилок, допомагаючи самим собі і тим, хто навколо нас, духовно і морально зростати в правді і житті Христовим.

Теги:

Недільна Літургія

Схожі дописи
Поширити: