Божественна літургія в день свята Богоявлення

Божественна літургія в день свята Богоявлення
Тип богослужіння - Літургія

Богослужіння проводили:
avatar
Отець Антоній
Ієрей настоятель Успенського храму

????БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ В ДЕНЬ СВЯТА БОГОЯВЛЕННЯ????
????6 січня 2025 року, у Свято-Успенському храмі Линовиці, була звершена святкова літургія???? яку провели: ієрей Антоній (Лавринович), диякон Андрій (Павлушенко)
????СВЯТЕ БОГОЯВЛЕННЯ. ХРЕЩЕННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСИТЕ-ЛЯ НАШОГО ІСУСА ХРИСТА.
????Літургія за чином свт. Василія Великого.
????Ран. – Мк., 2 зач., I, 9 – 11.
????Літ. – Тит., 302 зач., II, 11 – 14; III, 4 – 7. Мф., 6 зач., III, 13 – 17.
????Під час освячення води – 1 Кор., 143 зач. (від пол.), Х, 1 – 4. Мк., 2 зач., І, 9 – 11.
????На Літургії – антифони свята, вхідний стих: «Благословенний, хто йде в ім’я Господнє, благословляємо вас із дому Господньо-го, Бог Господь і явився нам». На архієрейській службі в день свя-та і на щоденних службах до віддання (включно) на вході співається «Прийдіть, поклонімось… спаси нас, Сину Божий, що в Йордані хрес-тився…». Після заамвонної молитви – велике освячення води. «Не-хай буде ім’я Господнє...» (тричі), 33-й псалом і відпуст.
????На Літургії підносились молитовні прохання до Господа:
???? За здоров'я війська України та за Линовчан що знаходяться на передовій та в лавах ЗСУ.
????Про перемогу Українського війська над московським загарбником.
????Після завершення літургії відбулось освячення води.
????Також воду було освячено воду окрім с. Линовиця в таких селах як: Бубнівщина та Білошапки
Сьогодні відзначаємо Хрещення Господнє, або ж по-іншому - Святе Богоявлення. Це свято є одне з найбільших у році, яке завершує цикл Різдвяних свят.
Святий апостол і євангелист Марк так оповідає про цю подію: "І сталось у ті дні, прийшов Ісус із Назарета галилейського і хрестився від Іоана в Йордані. І коли виходив з води, зараз же побачив Іоан небеса, що розкривалися, і Духа, Який, мов голуб, сходив на Нього. І голос був з небес: Ти Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління" (Мк. 1:9-11).
На перший погляд здається зрозумілим зміст тексту, духовне значення. Проте насправді ми вшановуємо не просто євангельську подію Хрещення Господнього, а прихід Спасителя у світ - явлення народові для Свого земного служіння.
У тридцять років Ісус Христос приймає хрещення. Чому саме так сталося? Це сталося тому, бо саме в тридцять років, за юдейськими звичаями і законами, давали право і можливість людині виступати зі своїм вченням, вчителювати. До цього часу Христос жив у Назареті, «зростав і зміцнювався духом…» (Лк. 2:40).
Чому саме з Хрещення почав своє відкрите служіння Господь наш Ісус Христос? Бо саме через Хрещення Він благоволив взяти на Себе гріхи світу. Саме у Хрещенні благоволив Господь явити світу вічне Божество Своє: Син Божий хрестився в Йордані, Дух Святий зійшов на Нього у вигляді голуба, Бог Отець промовив з небес: «Це Син Мій Улюблений, в якому Моє благовоління! (Мк. 1:11)» - Свята, Єдиносущна, Животворча і Нероздільна Трійця.
Дорогі брати і сестри! Щороку, в день свята, у храмах відбуваються богослужіння і, в пам'ять про велику подію Хрещення Господнього, звершується чин Великого освячення води, у якому закликається на водне єство благодать Святого Духа. Через споживання цієї води, через окроплення нею, коли робимо це з вірою, розуміючи значення святині – ми отримуємо великий духовний дар, долучаючись до того оновлення і освячення, яке Спаситель подає людству.
Тож нехай у це світле свято Господь сподобить і нас отримати це оновлення і освячення через благодатні дари Духа Святого, щоб у майбутньому ми змогли досягти вічного життя!

Теги:

Схожі дописи
Поширити: