Божественна літургія в день свята Преображення Господнього

Божественна літургія в день свята Преображення Господнього
Тип богослужіння - Літургія

Богослужіння проводили:
avatar
Отець Антоній
Ієрей настоятель Успенського храму

????БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ В ДЕНЬ СВЯТА ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО????
 
????6 Серпня 2024 року, у Свято-Успенському храмі Линовиці, була звершена святкова літургія???? яку провели: ієрей Антоній (Лавринович), диякон Андрій (Павлушенко)
 
????На Літургії підносились молитовні прохання до Господа:
 
???? За здоров'я війська України та за Линовчан що знаходяться на передовій та в лавах ЗСУ.
 
???? Про перемогу Українського війська над московським загарбником.
 
???? Про зміцнення держави України та Українського нарду.
 
???? Після літургії відбулось освячення яблук в с. Линовиція та в с. Онищенки
 
Сьогодні, Свята Церква урочисто святкує велике, дванадесяте свято – Преображення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа.
Святе Євангеліє розповідає, що в певний момент своєї учительської проповіді Ісус Христос зійшов на гору Фавор, узявши із собою своїх, можливо, найближчих учнів – Петра, Якова та Іоана. На тій горі Він преобразився перед ними. Через своє тіло Учитель відкрив їм славу свого божества. Апостоли побачили поруч із Ним дві визначні постаті Старого Заповіту: пророка Іллю, який втілює в собі голос усіх старозавітних пророків, і боговидця та законодавця Мойсея, котрому Господь дав Божий закон як дорогу до пізнання і до самого Бога.
Євангелист Матфей каже, що Ілля і Мойсей розмовляли з Ісусом. В інших текстах читаємо, що вони розмовляли з Ним про Його майбутні страждання, смерть і воскресіння. Бо на Фаворі у Преображенні Господь наче наперед об’явив славу, яку в повноті апостоли побачать, коли Він воскресне з мертвих, – ту славу, яку Син, маючи споконвіків від Отця, хоче передати людині, покликаючи її до Божого життя. Разом із тим апостоли почули голос Небесного Отця, Який пояснював їм їхнє видіння, кажучи про Ісуса Христа: «Це Син мій улюблений. Його слухайте».
В момент Преображення Господь відкриває не лише Cвою славу, але й славу Небесного Царства, яку Він приготував для тих, хто буде гідний назватися Його учнем. Коли апостоли на горі Фавор змогли на мить доторкнутися до Божественної слави, вони пережили неймовірне почуття радості, що проявилося у словах апостола Петра « Добре нам тут бути». Спаситель дозволяє на мить відчути, що їх чекає у вічності.
Свято Преображення – це не просто спомин євангельської історії, яка була дві тисячі років тому. Преображення – це наше завдання, це наша мета, якої ми маємо з Божою допомогою досягнути ще в цьому житті! За словами апостола Петра, Бог кожного з нас покликав «з темряви в чудесне своє сяйво» (1Пет. 2:9). Святий Іоан Богослов пише, що «Бог є світло» (1Ін. 1,5). Це означає, що бути дітьми світла – значить бути дітьми Божими, і жити ми повинні як діти Божі! Свята церква вчить, що кожний православний християнин може стати причасником нетварного, нематеріального, благодатного Божественного сяйва, і бачити Його так, як проглядали святі апостоли в момент преображення на горі Фавор!
У сьогоднішній день Преображення Господнього ми просимо Бога відкрити очі нашого серця, щоб кожному з нас навести лад у своєму житті, прозріти та побачити Славу Господню та велич приготованого Небесного Царства. Просімо милосердного Бога просвітити наші грішні душі та гідно пройти шляхом земного життя і досягти Небесного Царства.

Теги:

Схожі дописи
Поширити: