Божественна літургія в день свята Вознесіння Господнього

Божественна літургія в день свята Вознесіння Господнього
Тип богослужіння - Літургія

Богослужіння проводили:
avatar
Отець Антоній
Ієрей настоятель Успенського храму

?13 червня 2024 року, у Свято-Успенському храмі Линовиці, була звершена святкова літургія ? яку провели: ієрей Антоній (Лавринович), диякон Андрій (Павлушенко)
?На Літургії підносились молитовні прохання до Господа:
? За здоров'я війська України та за Линовчан що знаходяться на передовій та в лавах ЗСУ.
? Про перемогу Українського війська над московським загарбником.
? Про зміцнення держави України та Українського нарду.
? Під час богослужіння лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і народ України
?Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа — це одне з дванадесятих свят, присвячених ключовим подіям євангельської історії. Це перехідне свято: його дата залежить від дати святкування Великодня. Завжди святкується в четвер шостого тижня (седмиці), на сороковий день, після Великодня.
?У цей день ми згадуємо події, що відбулися через сорок днів після того, як Ісус Христос був розіп’ятий на Хресті і Воскрес. У день Вознесіння Господь зібрав апостолів у Віфанії, на горі Елеон. Христос благословив їх і — як був, у плоті — вознісся на небо.
?Господь вознісся з тієї гори, де проводив ночі в молитві, де зрадив Його Юда, звідки починався Його голгофський шлях. Він вознісся, бо повинен приготувати місце для нас: «Я йду приготувати місце вам» (Ін. 14:2). Ісус був піднесений «вище за всі небеса» Своєю Божественною силою. Хмара, що приховала Його від очей апостольських, була не засобом перенесення, а Божественними почестями («І покрила хмара скинію зібрання, і слава Господня наповнила скинію» – Вих. 40:34).
?Окремим торжеством Вознесіння стало тільки наприкінці IV століття. Раніше ця подія згадувалася під час циклу П'ятидесятниці. Вперше про святкування Вознесіння на сороковий день після Великодня йдеться в «Апостольських постановах», які датуються приблизно 380 роком. Ще в середині IV століття мати імператора Костянтина Великого рівноапостольна Єлена спорудила на Оливній горі храм на честь Вознесіння. У 614 році він був зруйнований персами. Але й нині там служать Божественну літургію в день Вознесіння Господнього.

Поширити: