x
Божественна літургія удень свята перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця

????БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ УДЕНЬ СВЯТА ПЕРЕНЕСЕННЯ МОЩЕЙ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ ????
 
????9 травня 2025 року, у Свято-Вознисенському храмі м. Пирятин, була звершена святкова літургія за чином свт. Іоана Золотоустого.???? яку провели: протоієрей Миколай (Ціко), ієрей Антоній (Лавринович) та диякон Андрій (Павлушенко)
 
????Перенесення мощів святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у м. Бар (1087). Прор. Ісаї (VІІІ ст. до Р. Х.). Мч. Христофора (бл. 250). Прп. Шіо Мгвимського (VІ, Груз.). Прп. Йосифа Оптинського (1911).
 
????Літ. – Літ. – Діян., 21 зач., VIII, 40 – IX, 19. Ін., 23 зач., VI, 48 – 54.
????Свт.: - Євр., 335 зач., XIII, 17 – 21. Лк., 24 зач., VI, 17 – 23.
 
????На Літургії підносились молитовні прохання до Господа:
 
???? За здоров'я війська України та за Линовчан що знаходяться на передовій та в лавах ЗСУ.
???? Про перемогу Українського війська над московським загарбником.
????Після Божественної Літургії щиро вітали всіх Миколаїв, а також благочинного міста Пирятин — отця Миколая, бажаючи їм міцного здоров’я, духовної радості та многая і благая літа!
 
Сьогодні Православна Церква відзначає свято перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських в місто Бар.
В XI столітті Візантійська імперія переживала важкий час: турки-османи грабували її володіння у Малій Азії, нищили міста й села, вбивали їх жителів та супроводжували свої жорстокості зневагою до святих храмів, мощів, ікон і книг.
Постійні набіги змусили християн переховувати свої святині. Особливо побоювалися за мощі Святителя Миколая християни в Італії, серед яких було багато греків. Жителі міста Бар, розташованого на березі Адріатичного моря, вирішили врятувати мощі Святителя Миколая. Для цього було споряджено морську експедицію до міста Мир Лікійських.
8 травня 1087 року кораблі повернулися до м. Бар і скоро радісна звістка облетіла все місто. Наступного дня, 9 травня, мощі Святителя Миколая урочисто перенесли до церкви Святого Стефана, що знаходилася недалеко від моря. Через рік була побудована церква на честь святителя Миколая де було поміщено мощі.
Спочатку свято перенесення мощей Святителя Миколая відзначалося тільки мешканцями італійського міста Бар. В інших християнських країнах воно не було прийняте, незважаючи на те, що про подію було широко відомо. Ця обставина пояснюється властивим для середньовіччя звичаєм вшановування переважно місцевих святинь. Крім того, Грецька Церква не встановила святкування цієї пам’яті, тому що втрата мощей Святителя була для неї сумною подією.
Православною Церквою святкування події перенесення мощей Святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Бар, на наших землях було встановлено на основі глибокого, вже зміцнілого шанування народом великого угодника Божого, яке перейшло з Греції одночасно із прийняттям християнства.