x
Історія Успенського храму у ХІХ столітті
  • Історія

З кінця ХVIII ст.. с. Линовиця переходить до володінь роду де Бальменів.

У 1812 р. дочка Башилової Софія Олександрівна виходить заміж за графа де Бальмена Петра Антоновича з цього часу Башилові віддають в придане графу у володіння маєток в с. Линовиця . З того часу де Бальмени починають опікуватись потребами Успенського храму.

Так за часів Якова де Бальмена в Линовицькій Свято-Успенській церкві молились: Т. Г. Шевченко, М. Маркевич, Є. Гребінка. Після смерті Софії Олександрівної 30 листопада 1834 р. її було поховано по праву сторону коло входу в Успенський храм.

Нам відомо, що князі Жевахови оселились в с. Линовиця в 1820-22 рр. Вони щедро жертвували великі кошти для потреб Успенської церкви, тому їм було надано право бути похованими в усипальниці під Успенським храмом.

У 1867 р. ктиторм Успенського храму було вибрано "Давида Дмитровича Жевахова як людину надійну, доброго господаря і відданого святій церкві".

Також була заснована опікунська служба Успенського храму. Опікунської служби є корисним та необхідним для нас і нашої парафіяльної церкви. У результаті ми одноголосно вирішили: відкрити таке піклування і в нашій парафії.

постійними членами обрали:
  • нашого шановного священика отця Якова Лебединського,
  • церковного старосту Григорія Левченка,
  • волосного старшину Наума Бебешка.
  • Тимчасовими ж членами обрали козаків: Івана, Василя та Омеляна Нетягових,
  • власників: Давида Гнипу, Захарія Мінченка, Олексія Гладченка, Григорія та Йосипа Левченків,
  • бідняків: Тандура та Йосипа Грону.
Термін служби тимчасовим членам визначили трирічний і зобов'язалися з нашого боку всіма силами сприяти благим цілям опікунства і беззастережно виконувати всі його законні розпорядження.

 

Теги: