За наполяганням батьків Конон одружився з дівчиною на ім’я Ганна, але переконав її жити в чистоті, як брат із сестрою. Разом вони присвятили своє життя служінню Богові. Святий Конон також привів до християнської віри своїх батьків, один з яких, святий Нестор, прийняв мученицьку смерть за віру.
Після ранньої смерті матері та дружини святий Конон повністю присвятив себе чернечим подвигам, посту та молитві. У похилому віці він сподобився дару чудотворіння, і через його проповіді та чудеса багато язичників звернулися до Христа.
Коли в Ісаврії розпочалися гоніння на християн, святий Конон став однією з перших жертв. Його жорстоко катували за відмову принести жертву ідолам. Однак місцеві жителі, дізнавшись про страждання святого, піднялися на його захист зі зброєю в руках. Мучителі, налякані народним гнівом, втекли, але святий Конон був уже поранений і скривавлений. Навіть у такому стані він шкодував, що не сподобився мученицької смерті заради слави Господньої.
Через два роки святий Конон мирно відійшов до Господа і був похований поряд із своїми батьками та дружиною. Його життя залишається натхненним прикладом віри, мужності та самовідданості.
Святий Конон Ісаврійський в українських народних традиціях
У народному календарі день пам’яті святого Конона Ісаврійського пов’язаний із підготовкою до весняних польових робіт. Селяни вірили, що святий Конон допомагає у землеробстві, тому часто зверталися до нього з молитвами про гарний урожай. Також існувала традиція в цей день освячувати насіння перед посівом, щоб забезпечити благополуччя на полі. Цей день нагадує нам про важливість праці, віри та надії на Божу допомогу в усіх наших починаннях.
Нехай молитви святого мученика Конона Ісаврійського допомагають нам у наших щоденних труднощах і надихають на вірне служіння Богові!