11 лютого Православна Церква вшановує пам'ять священномученика Власія, єпископа Севастійського. У часи жорстоких гонінь на християн, коли віра в Христа випробовувалася вогнем і мечем, Господь зіставляв Своїх вірних свідків, які своїм життям і подвигом надихали тисячі людей. Серед таких світильників віри – священномученик Власій, єпископ Севастійський, чиє життя стало прикладом мужності, любові до Бога і ближнього.
Православна Церква України сьогодні згадує: Сщмч. Власія, єп. Севастійського (бл. 316) - 11 лютого 2025 р
Святий Власій був обраний єпископом міста Севастії за свогочасного правління римських імператорів Діоклетіана та Лікінія, які відомі своїми жорстокими переслідуваннями християн. У цей важкий час святитель не лише підтримував свою паству, але й відвідував ув'язнених, укріпляв мучеників і надихав їх на подвиг віри. Коли гоніння посилилися, святий Власій змушений був піти на гору Аргеос, де знайшов притулок у печері. Навіть там, у самоті, він не припиняв служити Богу і ближнім. Дикі звірі, які приходили до нього, смирно чекали, поки святий закінчить молитву, а хворі тварини отримували зцілення через його благословення.
Однак мирне життя святого було перерване: слуги правителя Агріколая знайшли його притулок і схопили. Навіть у цей момент святий Власій залишався вірним своїй вірі. По дорозі до міста він продовжував творити чудеса: зціляв хворих і повернув бідній вдові її вкрадене порося, яке вовк приніс назад неушкодженим. Ці чудеса не лише підтверджували силу Божої благодаті, але й надихали оточуючих на віру.
Агріколай, сподіваючись зламати волю святого, намагався спокусити його лестивими словами, назвавши його "Другом богів". Але святий Власій відповів сміливо, назвавши язичницьких богів бісами. За це його піддали жорстоким мукам. Навіть у в'язниці святий не залишався самотнім: сім жінок, які збирали краплі його крові, стали його вірними послідовницями. Вони також прийняли мученицьку смерть, відмовившись відректися від Христа.
Останній випробовування святий Власій пройшов з гідністю і вірою. Коли його кинули в озеро, він осінив воду хресним знаменням і пішов по ній, як по суші. Язичники, які наважилися піти за ним, закликаючи своїх богів, потонули, а святий повернувся на берег, підкоряючись велінню Ангела. Розлючений Агріколай наказав обезглавити святого Власія разом із двома юнаками, синами однієї з мучениць.
Священномученик Власій залишив нам приклад непохитної віри, любові до Бога і ближнього. Його молитви перед смертю про всіх, хто буде шанувати його пам'ять, нагадують нам про силу заступництва святих. Мощі святого Власія, перенесені на Захід, зберігаються в багатьох храмах Європи, продовжуючи нести благодать і натхнення віруючим.
Нехай життя і подвиг священномученика Власія надихають нас на щирість у вірі, мужність у випробовуваннях і любов до Бога і ближнього.
Святий Власіє, моли Бога про нас!