Свято Успенський храм
селище Линовиця
селище Линовиця
Поминання покійних у православній традиції є важливим і священним обов’язком кожного християнина. Особливе значення має молитва на сороковий день після смерті, адже цей день символізує завершення певного духовного етапу душі покійного на її шляху до вічності.
Число 40 має глибоку біблійну символіку. У старозавітній історії це час очищення, випробувань і підготовки. Так, сорок днів Мойсей перебував на горі Синай у спілкуванні з Богом; сорок днів і ночей тривав потоп за часів Ноя; сорок років народ Ізраїлю блукав пустелею, шукаючи Обіцяної Землі. У Новому Завіті Ісус Христос постив у пустелі сорок днів перед початком Своєї земної місії. Ця цифра стала символом духовного оновлення, надії й Божої благодаті.
Сороковий день після смерті — це час, коли душа особливо потребує молитов за упокій. Церква вчить, що в ці дні Господь вирішує долю душі в загробному житті. Наші молитви, як і участь у Божественній літургії, допомагають душі здобути милосердя Божого й вічний спокій.
Що важливо зробити на 40-й день?
Молитва є джерелом духовної сили та підтримки як для живих, так і для спочилих. Через молитву ми засвідчуємо свою любов і пам’ять, довіряючи душу покійного в руки милосердного Бога.
Молитви за упокій душі покійного:
Боже Духів і всякої плоті, що смерть поправив і диявола вразив, і життя всьому світу Твоєму подарував! Саме Ти, Господи, спокійно душі померлих Своїх рабів [...](імена) в місці світлому, в місці зеленому, в місці спокійному, де немає хвороби, смутку і стогону. Усяке гріхопадіння, вчинене ними словом, образом або думкою, як добрий Людолюбець Бог прощає, бо немає людини, яка жила б і не грішила. Ти бо єдиний поза гріхом, Твоя правда — правда на віки, і Твоє слово — істина. Бо Ти є Воскресіння, і Життя, і Спокій померлих Своїх рабів (імена), Христе Боже наш, і Тобі славу воздаймо разом із Твоїм Вічним Отцем, і Пресвятим, і Добрим, і Животворящим Твоїм Духом, нині й повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Упокой, Господи, душі рабів Твоїх (імена), прости їм усі гріхи їх, вільні і невільні, даруй їм Царство Твоє Небесне і сотвори їм вічную пам’ять. (Цю коротку молитву слід читати якомога частіше).
Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії на життя вічне спочилих рабів Твоїх (імена) і, як Благий і Чоловіколюбець, що гріхи відпускаєш і неправду знищуєш, ослаб, відпусти і прости всі провини їх вільні й невільні, визволи їх від вічної муки і вогню геєнського і даруй їм причастя й насолоду вічних Твоїх благ, що Ти приготував для тих, хто любить Тебе. Бо вони хоч і згрішили, але не відступили від Тебе, а несумнівно в Отця, і Сина, і Святого Духа вірували, у Тройці славимого Бога і Тройцю в Єдиниці православно до останнього подиху свого сповідували. Тому милостивим будь до них, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми, як Щедрий, упокой, бо немає людини, щоб жила і не згрішила. Бо Ти один без усякого гріха, і правда Твоя – правда вічна; і Ти один Бог милости і щедрот, і чоловіколюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Сороковий день є особливим моментом для духовного єднання з нашими близькими, які відійшли у вічність. Молімося, аби Господь прийняв їх у світлий і спокійний оселок, де немає ні хвороб, ні печалі, ні зітхання. Спільна молитва за упокій — це дар любові, який ми можемо принести нашим рідним, навіть коли їх більше немає поруч із нами.
Нехай Господь упокоїть душі всіх новопреставлених і дарує їм вічне блаженство у Царстві Небесному. Амінь.
Тегі: Схожі дописи